Kaymakamımız Mehmet Şerif OLÇAŞ' ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 11:51
 
Kaymakamımız Mehmet Şerif OLÇAŞ' ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
ARHAVİ Haberi
Kaymakamımız Mehmet Şerif OLÇAŞ' ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden siper eden Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri gazilerimizin 19 Eylül “Gaziler Günü”nü idrak ediyoruz.

Vatanı uğruna her türlü fedakarlığı gösteren ve tek gayesi vatan müdafaası olan gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Bu anlayışın bir eseri olarak şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur.
 
Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu bilinç içerisinde, Devletimiz ve kadirşinas milletimiz gazilerimizin hatırasını her daim canlı tutarak onları yad etmekte, gazilerimize ve onların ailelerine hak etmiş oldukları değeri vermektedir.

Bundan dolayıdır ki, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi rahmetle, bu yolda yaralanan, vücutlarını siper ederek kahramanlık gösteren saygıdeğer gazilerimizi de şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kaymakamımız Mehmet Şerif OLÇAŞ' ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı