UzunHasanoğlu; arhavide dedikodu yapmıyoruz
Haber
08 Ocak 2022 - Cumartesi 20:27
 
UzunHasanoğlu; arhavide dedikodu yapmıyoruz
UzunHasanoğlu Sessizliğini Bozdu arhavide dedikodu yapmıyoruz
ARHAVİ Haberi
UzunHasanoğlu; arhavide dedikodu yapmıyoruz

Arhavi il genel meclis üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu yaptığı açıklama'da Arhavi ilçesinde 22 Temmuz'da Kabisre Deresi'nin taşmasıyla yaşanan sel sonrası çalışmaların hız kesmeden devam ettiği bildirildi.

3 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPILDI ARHAVİ'DE

Artvin Milletvekilimiz Erkan BALTA'nın girişimleri sonucu teşkilatımızında titizlikle takip ettiği Çoruh EDAŞ, bölgede elektrik hatlarını yer altına alarak yenileme çalışmaları gerçekleştirdi. İlçe merkezinde yapımına başlanan 3 Milyon TL’lik Arhavi Şehir Şebekesi Elektrik Tesis İşleri projesi kapsamında; Hükümet Binası, Belediye Binası, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının bulunduğu ve ticaretin yoğun olarak faaliyet gösterdiği yerlerde çalışmalara önem verildi. Musazade Mahallesindeki Şehit Asteğmen Mehmet Altanlar Caddesi üzerinde yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda ana arter ve sokaklarda yapılan yatırım çalışması için 20 kilometre kablo montajı yapılarak havai hatlar yer altına alındı.

Şirket, bölgeye 6 adet trafo binası ve 1 adet trafo postası montajı sağlayarak 8 bin 500 aboneye alternatif enerji oluşturacak elektrik altyapısını hayata geçirdi. Bu sayede, elektrik hatlarının hava koşullarından ve çevresel etmenlerden daha az etkileneceği şebeke yapısına geçilmiş oldu. Ayrıca, bölgede trafo ve hat kapasiteleri de artırıldı. Çoruh EDAŞ tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda yaklaşık 100 adet direk demonte edilerek ilçe merkezi modern bir görünüme kavuşturuldu.

Çoruh EDAŞ, kesintisiz enerji sunma hedefiyle abonelerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik yatırımların artarak devam edeceğini belirtti.

271655239_5110352495655890_1449618594047828503_n

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: UzunHasanoğlu Sessizliğini Bozdu arhavide dedikodu yapmıyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı