Yusufeli’nde Orman Yangını
Haber
03 Ağustos 2021 - Salı 13:28
 
Yusufeli’nde Orman Yangını
ARHAVİ Haberi
Yusufeli’nde Orman Yangını

Valimiz Yılmaz Doruk, Yüncüler Köyünde.
Bugün ilimize bağlı Yusufeli ilçemizin Yüncüler Köyünün Dabget mahallesindeki yangının başlamasının ardından kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan Valimiz Yılmaz Doruk, yangına müdahale çalışmalarını yerinde yönetti.

Yusufeli ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıktaki mahallenin büyük bir bölümünü tehdit eden yangın,AFAD Başkanlığının koordinesinde bir araya gelen ilgili kamu kurum, kuruluşları ve vatandaşlarımızın acil müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığına vurgu yapan Doruk, yangından etkilenen vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını ve bu anlamda hiçbir mağduriyete mahal verilmeyeceğini belirterek devletin tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olduğunu söyledi.

Valimiz Yılmaz Doruk burada yaptığı açıklamada: “Öncelikle bugün burada meydana gelen yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz büyük bir gayretle köylülerimizle iş birliği yaparak yangının daha da büyümesinin önüne geçtiler. Bu üzücü hadiseden 33 ev etkilendi. Hasarımız büyük ama daha büyük boyuta ulaşmaması iş birliği içinde çalışmamızın sonucudur. Koordineli bir çalışmayla daha büyük bir zararın önüne geçmiş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Yeni bir faciaya yol açmamak için tedbirleri almamız gerekiyor. Çünkü yer yer yanmalar devam ediyor. Tehlikeyi büyük ölçüde atlattık ama yangının yeniden alevlenmemesi için ciddi şekilde takip etmemiz gerekiyor. Etrafta samanlıklar, odunluklar, ahırlar, evler var, bundan dolayı teyakkuz halindeyiz". Dedi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yusufeli,orman,yangını
Yorumlar
Haber Yazılımı